2446/506Aarhus
Jens Galschiøt: “Party”, 2001. Sign. Jens Galschiøt med datering. Patineret kobber. På stand af granit. Unik. H. 96.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2446/524Aarhus
Thomas Bang: Uden titel. Vægobjekt. 2001. Signeret. Bemalet træ og jern. B. 105.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2446/538Lyngby
Lothar Fischer: Uden titel. Sign. Lothar Fischer 1964. Lertøj. 25 x 19 x 16.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/653Lyngby
Niels Helledie: Objekt. Usign. Stentøj. H. 13,5.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2446/695Aarhus
Niels Helledie: Kristus. Usign. Matglaseret stentøjsrelief. H. 25.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/703Lyngby
Eva Sørensen: Uden titel, 66. Objekt i to dele. Sign. Eva S. Keramik. Udført hos Kähler. H. 13. B. 19. (3)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2446/793Aarhus
Tage Hille: Figur. Sign. Hille. Støbejern. H. 59.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2446/882Aarhus
Bernhard Petersen: Ansigt. Sign. monogram 60. Udskåret træ. H. 70.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: