2446/598
Kai Nielsen: Mor med barn. Sign. N. Patineret bronze. H. 14.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Udgået
2446/602Aarhus
Johannes Hansen: Pige siddende på jungletræ. Sign. monogram 34, ekspl. no. 1. Skulptur i bronze. H. 42. B. 43. D 25.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2446/731Lyngby
Tove Olafsson: Sovende kvinde. Sign. TO. Figur af udskåret træ H. 15. B. 92. D. 28.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2446/734Lyngby
Tove Olafsson: Mor ammer sit barn, 1956. Sign. TO. Patineret bronze på base af træ. H. 39. L. 18. D. 19.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: