2446/728Lyngby
Niels Reumert: Model, 1973. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 105 x 90.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/733Lyngby
Kay Christensen: Komposition. Sign. Kay C. Olie på lærred. 93 x 74.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/735Lyngby
Inger Hanmann: Uden titel. Sign. I.H. Olie på lærred. 185 x 145
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/736Lyngby
Niels Reumert: Uden titel, 1971. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 105 x 90.
Vurdering :
2446/765Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2446/766Lyngby
Jan Sivertsen: "T-Rouge", 1992. Sign. på bagsiden. Mixed media på lærred. 100 x 81. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2446/777Aarhus
Ingerlise Vikne: Uden titel, 2005. Sign. med datering på bagsiden. Akryl på lærred. 135 x 125. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2446/787Aarhus
Svend Engelund: Landskab med to figurer. Sign. SE. Olie på plade. 25 x 32.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/790Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Fire studier af nøgne kvinder. Sign. Kul, vandfarve og farvekridt på papir. Varierende mål. U.r. (4)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2446/810Aarhus
Jette Mørup: "Barber Hansens salon". Sign. monogram. Akryl på lærred. 40 x 40.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2446/825Aarhus
Mogens Zieler: Ugler på strå. Sign. Ziegler med utydelig datering. Mixed media på papir. Lysmål 24,5 x 35.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/828Aarhus
Niels Erik Skovballe: "Citron". Sign. monogram 2023. Olie på plade. 19 x 26.
Vurdering :
2446/832Aarhus
Jean Carzou: Gadescene med figurer. Sign. Carzou 65. Akvarel og tusch på papir. Lysmål 53 x 41.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2446/833Aarhus
Jack Kampmann: Byparti med kirke. Sign. Jack Kampmann. Olie på lærred. 38,5 x 46.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/839Aarhus
Kay Christensen: Familie portræt. Sign. Kay C. Betegnet på bagsiden 1954, Paris. Olie på lærred. 66 x 51.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2446/848Aarhus
Amine Demnati: To kvinder. Sign. A. Demnati 65. Olie på malepap. 20 x 18.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2446/855Aarhus
Jan Christensen: "Landskab". 2024. Sign. monogram, sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2446/861Aarhus
Niels Erik Skovballe: "Icon I can bear". Sign. monogram 2023. Olie på plade. 32 x 22.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/873Aarhus
Wiliam Skotte Olsen: Figurer, hus og fugl. Sign. WSO 94. Olie på plade. 54 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/887Aarhus
William Hansen: Opstilling. Sign. monogram 47. Olie på lærred. 43 x 43.
Vurdering :
1.000–1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/888Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2446/898Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2446/899Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2446/908Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Tre studier af personer. Sign. Farvekridt, kul og vandfarve. Varierende mål. Uindrammet. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/910Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: