2446/872
Wilhelm Wils: Parkparti. Sign. Wils. Olie på lærred. 59 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2446/838
Snorri Arinbjarnar: Landskab fra Gjábakki. Sign. Snorri Arinbjarnar. Akvarel på papir. Lysmål 33,5 x 39.
Vurdering :
3.000–4.500 DKK Ikke solgt
2446/836
Ebba Carstensen: Landskab med græssende køer. 1966. Sign. Ebba Carstensen. Olie på lærred. 66 x 96.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2446/831
Ib Eisner: "Aften, gl. gaard, Vallerup". Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 51 x 61.
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2446/817
Wilhelm Wils: Opstilling. Sign. Wils 45. Olie på plade. 73 x 61. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2446/687
Kræsten Iversen: Opstilling med frugter. Sign. K.I. Olie på lærred. 43 x 60.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.900 DKK -
2446/705
Robert Leepin: Landskab med træer. Sign. Rob. Leepin. Olie på lærred. 74 x 93.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2446/666
Ubekendt maler, 20. årh.: Kystparti fra Rubjerg Knude. Sign. T. Hagerup. Olie på malepap. 22 x 27.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2446/657
Aksel Jørgensen: Opstilling med blomster. Sign. Aksel Jørgensen. Olie på lærred. 65 x 47.
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2446/656
Ib Eisner: Figurer i landskab. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 71 x 81.
Vurdering :
5.000 DKK Ikke solgt
2446/655
Ib Eisner: "Kapervogn Efterår". Sign. Ib Eisner Olie på lærred. 70 x 80.
Vurdering :
5.000 DKK Ikke solgt
2446/566
Peter Rostrup Bøyesen: "Imellem bygerne. Bagsværd". Sign. PB. Olie på lærred. 28 x 48.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2446/548
Karl Larsen: Legende børn i Cagnes. Sign. K.L. 24. Olie på lærred. 81 x 100.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK