-
2446/666Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Kystparti fra Rubjerg Knude. Sign. T. Hagerup. Olie på malepap. 22 x 27.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/672Lyngby
Lars Swane: Opstilling med udsigt gennem vindue. Sign. Lars Swane, 1977. Olie på lærred. 60 x 50.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/673Lyngby
Niels Erik Skovballe: Landskab med måneskin. Sign. monogram 87; betegnet på bagsiden. Olie på plade. 22 x 28.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/674Aarhus
U Thein Nyunt: I marken. Sign. Olie på plade. 45,5 x 61.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2446/675Lyngby
Jens Sørensen: Der flages på Bakken. Sign. Jens. Olie på lærred. 48 x 68.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2446/677Lyngby
Aage Sikker-Hansen: Sceneri med dansk-svensk forbrødring. Sign. Sikkker Hansen 40. Akvarel og tusch. 51x60.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2446/679Lyngby
Ernst Syberg: Markparti. Sign. Ernst Syberg 1958. Olie på lærred. 67 x 97.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/680Lyngby
Allan Schmidt: "Bevægelig", 1965-66. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 82x65.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2446/687Aarhus
Kræsten Iversen: Opstilling med frugter. Sign. K.I. Olie på lærred. 43 x 60.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2446/688Aarhus
William Martin Smith: Klippeparti fra Færøerne. Sign. WM Smith 1960. Olie på lærred. 76 x 95.
Sælges
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/689Aarhus
Søren Hagen: "Pyramide, Mellemøsten". Sign. Hagen 05. Olie på lærred. 21 x 46.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2446/697Aarhus
Poul Winther: "Korkstykker på stranden". 1964-65. Sign. PW. Olie på lærred. 51 x 61.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2446/704Aarhus
Knud Agger: Kvindeportræt. Sign. Agger. Olie på lærred. 50 x 45.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2446/705Aarhus
Robert Leepin: Landskab med træer. Sign. Rob. Leepin. Olie på lærred. 74 x 93.
Sælges
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
-
2446/706Aarhus
Vibeke Alfelt: Gadeparti med døråbning. Usign. Olie på lærred. 51 x 40.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/707Aarhus
Tom Lindhardt: Uden titel. Sign. T. Lindhardt 68. Olie og akvarel på papir. Lysmål 38 x 53.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/708Aarhus
Knud Agger: Kvindeportræt. Sign. Agger. Olie på lærred. 70 x 58.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2446/709Aarhus
Frank Hammershøj: Kystparti, antageligt ved Nordfyn. Sign. FH. Olie på lærred. 38 x 44.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2446/710Aarhus
Freddy Eriksen: Kystparti med solnedgang. Sign. Freddy E. Olie på lærred. 80 x 80.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2446/711Aarhus
Johan Behrens: Scene med tyrefægter. Sign. Johan Behrens. Olie på lærred. 76 x 101.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/713Lyngby
Valdemar Foersom Hegndal: "Se nu stiger solen", 1991. Sign. V.F.H. 91. Olie på lærred. 110x80.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2446/714Lyngby
Per Damm: Stenbjerg, Thy. Sign. Damm 69; sign. med titel og datering på bagsiden. Oile på lærred. 82x100.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/715Lyngby
Christian Schmidt-Rasmussen: Uden titel. Sign. C Schmit 94. Mixed media collage. Bladstørrelse 55 x 75. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/717Lyngby
Poul S. Nielsen: Interiør med børn. Sign. monogram PN 67. Olie på lærred. 100x70.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2446/718Lyngby
Henning Koppel: Dansk sommerlandskab. Sign. juli 1949. Akvarel på papir. Bladstørrelse 55x76.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/719Lyngby
Inger Hanmann: Uden titel. Sign. I.H. Olie på lærred. 185 x 110
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2446/723Lyngby
Hans Due: "Captaine Cook Millesime 1994", 2024. Sign. på bagsiden. Akryl på lærred. 100x100. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/725Lyngby
William Fridericia: Uden titel, 1940. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 125 x 100.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2446/726Lyngby
Leif Madsen: Blå ridderspore. Sign. Leif Madsen 7/7 89. Olie på lærred. 125 x 100.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/728Lyngby
Niels Reumert: Model, 1973. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 105 x 90.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2446/730Lyngby
Hans Due: "Two Sense of tomato juice", 2024. Sign. på bagsiden. Akryl på lærred. 100x100. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/733Lyngby
Kay Christensen: Komposition. Sign. Kay C. Olie på lærred. 93 x 74.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/735Lyngby
Inger Hanmann: Uden titel. Sign. I.H. Olie på lærred. 185 x 145
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2446/736Lyngby
Niels Reumert: Uden titel, 1971. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 105 x 90.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/765Lyngby
Bent Karl Jacobsen: "Det Bli'r Aldrig Det Samme Som Før". Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 81,5 x 70.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/766Lyngby
Jan Sivertsen: "T-Rouge", 1992. Sign. på bagsiden. Mixed media på lærred. 100 x 81. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2446/772Aarhus
Peter Holst Henckel: "Read my lips". Sign. på bagsiden Henckel 95. Olie på lærred. 30 x 40. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/777Aarhus
Ingerlise Vikne: Uden titel, 2005. Sign. med datering på bagsiden. Akryl på lærred. 135 x 125. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2446/779Aarhus
Claus Carstensen: Uden titel, to kompositioner, 2004. Olie på lærred påsat bemalet plastfolie. Hver 30 x 22,5. (2)
Sælges
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2446/787Aarhus
Svend Engelund: Landskab med to figurer. Sign. SE. Olie på plade. 25 x 32.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/788Aarhus
Thomas Skou: "Love & Freedom", 2024. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 150 x 270. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2446/790Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Fire studier af nøgne kvinder. Sign. Kul, vandfarve og farvekridt på papir. Varierende mål. U.r. (4)
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2446/810Aarhus
Jette Mørup: "Barber Hansens salon". Sign. monogram. Akryl på lærred. 40 x 40.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/817Aarhus
Wilhelm Wils: Opstilling. Sign. Wils 45. Olie på plade. 73 x 61. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/825Aarhus
Mogens Zieler: Ugler på strå. Sign. Ziegler med utydelig datering. Mixed media på papir. Lysmål 24,5 x 35.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/828Aarhus
Niels Erik Skovballe: "Citron". Sign. monogram 2023. Olie på plade. 19 x 26.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/831Aarhus
Ib Eisner: "Aften, gl. gaard, Vallerup". Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 51 x 61.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2446/832Aarhus
Jean Carzou: Gadescene med figurer. Sign. Carzou 65. Akvarel og tusch på papir. Lysmål 53 x 41.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/833Aarhus
Jack Kampmann: Byparti med kirke. Sign. Jack Kampmann. Olie på lærred. 38,5 x 46.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/836Aarhus
Ebba Carstensen: Landskab med græssende køer. 1966. Sign. Ebba Carstensen. Olie på lærred. 66 x 96.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2446/838Aarhus
Snorri Arinbjarnar: Landskab fra Gjábakki. Sign. Snorri Arinbjarnar. Akvarel på papir. Lysmål 33,5 x 39.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.500 DKK Næste bud:
-
2446/839Aarhus
Kay Christensen: Familie portræt. Sign. Kay C. Betegnet på bagsiden 1954, Paris. Olie på lærred. 66 x 51.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2446/848Aarhus
Amine Demnati: To kvinder. Sign. A. Demnati 65. Olie på malepap. 20 x 18.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2446/855Aarhus
Jan Christensen: "Landskab". 2024. Sign. monogram, sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 100.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/861Aarhus
Niels Erik Skovballe: "Icon I can bear". Sign. monogram 2023. Olie på plade. 32 x 22.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/872Aarhus
Wilhelm Wils: Parkparti. Sign. Wils. Olie på lærred. 59 x 80.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/873Aarhus
Wiliam Skotte Olsen: Figurer, hus og fugl. Sign. WSO 94. Olie på plade. 54 x 100. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/874Aarhus
Peter Holst Henckel: "Read my lips". Sign. på bagsiden Henckel 95. Olie på lærred. 30 x 40. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
-
2446/876Aarhus
Asger Dybvad Larsen: Uden titel, 2014. Sign. Mixed media på lærred. 25 x 19. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/887Aarhus
William Hansen: Opstilling. Sign. monogram 47. Olie på lærred. 43 x 43.
Sælges
Vurdering :
1.000–1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/888Aarhus
Anna Barbara von Liljenstjärna/ Barbarusjka: "Dans & Musik". Sign. Barbarusjka. Olie på lærred. 206 x 125.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2446/898Aarhus
Jonas Heiska: Flodløb. Sign. J. Heiska 23. Akvarel på papir. Lysmål 34 x 27.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: