-
2446/500Aarhus
Kurt Trampedach: Dobbeltportræt, 2005. Sign. Trampedax med datering. Olie og gips på plade. 65 x 50.
Sælges
Vurdering :
80.000–100.000 DKK Næste bud:
-
2446/505Lyngby
Morten Buch: "Sko", 2012. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 200. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
-
2446/508Lyngby
Bjørn Wiinblad: "For Every Child A Tree". Sign. Bjørn Wiinblad. Goauche og akvarel på papir. Lysmål 97 x 83.
Sælges
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
-
2446/509Aarhus
Jeppe Vontillius: Landskab. Sign. IV. Olie på lærred monteret på malepap. 29 x 41.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/511Lyngby
Simone Haack: "Ophelia". Sign. på bagsiden Simone Haack 2013. Olie på lærred. 130 x 210. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
-
2446/514Lyngby
Hans Henrik Lerfeldt: "Sitting pretty and low". Sign. Lerfeldt 85. Akvarel og airbrush på papir. Lysmål 49 x 35.
Sælges
Vurdering :
40.000 DKK Næste bud:
-
2446/520Lyngby
Michael Kvium: "Papirvirus". Sign. Kvium 88. Akvarel på papir. Bladstørrelse 44 x 61.
Sælges
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
-
2446/521Aarhus
Allan Stabell: Uden titel. 1995. Sign. Allan Stabell. Mixed media på papir. Bladstørrrelse 29 x 20,5.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2446/523Lyngby
Preben Fjederholt: Uden titel fra serien "Metafysisk museum", 1995. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 95 x 85.
Sælges
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
-
2446/526Lyngby
Esben Hanefelt Kristensen: Komposition. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 74 x 100.
Sælges
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/529Lyngby
Esben Hanefelt Kristensen: "Morgengry i Svanely", 2009. Sign. på bagsiden. Olie på plade. 74 x 100.
Sælges
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
-
2446/532Lyngby
Marco Evaristti: Komposition, 2014. Sign. Evaristti på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 299. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2446/535Lyngby
Sergei Sviatchenko: Komposition. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 60. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2446/544Lyngby
Michael Kvium: Uden titel. Studietegning. Sign. Kvium 08. Blyant og oliekridt på papir. Bladstørrelse 31,5 x 31,5.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
-
2446/545Aarhus
Frodo Mikkelsen: "Kongerne af store torv". Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 60 x 70. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/547Lyngby
Ursula Reuter Christiansen: Uden titel. Sign. Ursula Reuter 89. Olie og pastel på papir. Bladstørrelse 89 x 71.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/548Aarhus
Karl Larsen: Legende børn i Cagnes. Sign. K.L. 24. Olie på lærred. 81 x 100.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2446/550Lyngby
Michael Kvium: Uden titel. Studietegning. Sign. Kvium 98. Blyant og oliekridt på papir. Bladstørrelse 31,5 x 31,5.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
-
2446/553Lyngby
Fie Norsker: ”Lilla heks”, 2008. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 120 x 100. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2446/554Aarhus
Eugène de Sala: Opstilling med potteplante, pærer og bog. Sign. de Sala. Olie på plade. 70 x 55.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
-
2446/556Lyngby
Michael Kvium: Uden titel. Sign. Kvium 92. Akvarel på papir. Bladstørrelse 16 x 19.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/559Lyngby
Michael Kvium: Uden titel. Studietegning. Sign. Kvium 04. Blyant på papir. Bladstørrelse 31,5 x 31,5.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
-
2446/560Aarhus
Poul S. Nielsen: Byparti fra Havnsø. Sign. monogram. Olie på lærred. 31 x 41.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/563Aarhus
Albert Bertelsen: "Fjeldet". Sign. Albert Bertelsen 76. Oliekridt på papir. Lysmål 15 x 18.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2446/565Lyngby
Jørgen Boberg: "Ukendt forårsmaske". Sign. J. Boberg 63. Olie på lærred. 40 x 39.
Sælges
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2446/566Aarhus
Peter Rostrup Bøyesen: "Imellem bygerne. Bagsværd". Sign. PB. Olie på lærred. 28 x 48.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/568Lyngby
Nes Lerpa: "Blegvisidianvridning", 1986-90. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 95 x 60.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2446/569Aarhus
Sven Dalsgaard: "Lyrisk landskab". Sign. Dalsgaard 1959. Olie på lærred. 67 x 67.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/571Lyngby
Aage Gitz-Johansen: "Højfjeldet". Sign. monogram. Mixed media på papir. Bladstørrelse 46 x 58. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2446/572Aarhus
Eugène de Sala: Portræt. Sign. de Sala. Kul på papir. Bladstørrelse 29,5 x 24.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/577Lyngby
Preben Fjederholt: To lysestager, 1991. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 38 x 45.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
-
2446/580Lyngby
Peter Martensen: Portræt af Gerly. Sign. Peter Martensen 84. Blyant på papir. Bladstørrelse 50 x 66.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/586Lyngby
Nina Kleivan: "Eufrat Eufrat", 1993. Sign og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 140 x 110.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2446/589Lyngby
Peter Bonde: "Ursula taking a shit", 2007. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 80. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2446/590Aarhus
Albert Naur: Opstilling med blomster. Sign. Naur 40. Olie på lærred. 49 x 61.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/592Lyngby
Axel Munch: Landskab med græssende køer. Sign. AM Gudhjem. Olie på plade. 60 x 75.
Sælges
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2446/595Lyngby
Erik A. Frandsen: Komposition. Sign. Erik A. Frandsen 02. Gouache på papir. Bladstørrelse 69 x 50.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/604Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: Uden titel. Sign. på bagsiden, N. E. Gjerdevik 98, N.Y. Mixed media på papir. Bladstørrelse 57 x 77. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/608Aarhus
Jan Christensen: Uden titel. 2024. Sign. monogram; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 60 x 80.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/610Lyngby
Jørgen Boberg: "Modeller". Sign. JB 62. Olie på lærred. 22 x 27.
Sælges
Vurdering :
2.500–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/613Lyngby
William Anthony, Sam Jedig: Uden titel. Sign. Anthony og Sam Jedig 18. Olie og mixed media på lærred. 39 x 145.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2446/616Lyngby
Gunnar Saietz: "Erobrene". Sign. Saietz 65; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 81 x 100.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2446/628Lyngby
Knud Agger: Skovparti. Sign. Agger. Olie på lærred. 67x82.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2446/634Lyngby
Gunnar Saietz: Uden titel. Sign. Saietz 61. Olie på lærred. 65,5 x 90.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2446/637Lyngby
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. Finn Pedersen. Akryl på papir monteret på plade. 42 x 59.
Sælges
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/640Lyngby
Erik A. Frandsen: Komposition, 1999. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 60.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2446/641Aarhus
Kasper Eistrup: "Groovy man", 2007. Sign. Kasper E, 2007. Mixed media på papir. Bladstørrelse 59 x 84.
Sælges
Vurdering :
40.000 DKK Næste bud:
-
2446/643Lyngby
Erik A. Frandsen: Komposition, 1999. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 60.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/647Aarhus
Eske Kath: Uden titel, 2001. Sign. på bagsiden Kath. Olie på lærred. 70 x 60. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/651Lyngby
Axel Munch: Motiv fra Nordmarka, Norge. Sign. AM samt på bagsiden. Olie på plade. 20 x 37.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/652Lyngby
Jeppe Hein: "Collage Nr. 4. Betegnet på bagsiden Jeppe Hein 99. Fotocollage. Lysmål 29 x 41.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2446/654Aarhus
Henrik Busk Andersen: Uden titel. Sign. monogram. Akryl på lærred. 120 x 90.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2446/655Aarhus
Ib Eisner: "Kapervogn Efterår". Sign. Ib Eisner Olie på lærred. 70 x 80.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2446/656Aarhus
Ib Eisner: Figurer i landskab. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 71 x 81.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2446/657Aarhus
Aksel Jørgensen: Opstilling med blomster. Sign. Aksel Jørgensen. Olie på lærred. 65 x 47.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2446/662Lyngby
Axel P. Jensen: Landskab. Sign. Axel. P.J. Olie på lærred. 50 x 65.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2446/663Lyngby
Albert Naur: Opstilling. Sign. A. Naur. Olie på lærred. 69x52.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/664Lyngby
Ernst Zeuthen: Kystparti. Sign. Ernst Zeuthen 45. Olie på lærred. 79x102.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2446/665Lyngby
Kjeld Hansen: Uden titel. Usign. Olie på lærred. 51x72.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/666Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Kystparti fra Rubjerg Knude. Sign. T. Hagerup. Olie på malepap. 22 x 27.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2446/672Lyngby
Lars Swane: Opstilling med udsigt gennem vindue. Sign. Lars Swane, 1977. Olie på lærred. 60 x 50.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud: