2446/503Aarhus
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/539Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/541Lyngby
Hans Scherfig: “To løver”. Sign. Scherfig 1976, 265/300. Litografi i farver. Lysmål 46,5x62,5.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/551Aarhus
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2446/557Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2446/562Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/574Lyngby
Carl-Henning Pedersen, Else Alfelt, Mogens Zieler, Henry Heerup, m.fl.: 19 udst. kat. med litografiske omslag. (19)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2446/583Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2446/584Aarhus
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud:
2446/593Aarhus
Christian Lemmerz: Uden titel. 2014. Sign. Chr. Lemmerz 14, 8/12. Radering. Bladstørrelse 55 x 44.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2446/596Aarhus
Pablo Picasso: "La ronde de la jeunesse". Sign. i trykket. Litografi i farver. Bladstørerlse 65 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2446/601Lyngby
Sven Havsteen-Mikkelsen: Tre kompositioner. Alle sign. og nummereret. Litografi i farver. Bladstørrelse 56 x 76. (3)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2446/607Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/619Aarhus
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/625Aarhus
Vurdering :
2446/626Aarhus
Axel Salto: Rådyr. Sign. Salto, Prøvetryk. Træsnit. Lysmål 43 x 60.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/629Aarhus
Axel Salto: Hjort. Sign. Salto, 128/260. Litografi. Lysmål 46 x 58.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/631Lyngby
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/638Aarhus
Axel Salto: Sværddans. Sign. Salto, 55/260. Litografi i farver. Lysmål 61 x 44.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2446/644Aarhus
Michael Kvium: "Bloody nature". Sign. Kvium 27/60. Litografi. Bladstørrelse 68 x 100.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2446/649Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2446/661Lyngby
Oluf Høst: Ildebrand. Sign. Oluf Høst 54. Litografi i farver. Lysmål 65x84.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2446/667Lyngby
Anders Brinch: "Tidernes morgen". Sign. A. Brinch 08. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 96 x 136
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2446/668Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA, 46/90. Litografi. Bladstørrelse 76 x 56. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/669Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/670Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 91, 110/110. Litografi. Bladstørrelse 66 x 48. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/671Aarhus
Mogens Andersen: To kompositioner. Sign. Litografi. Bladstørrelse 64 x 50 og 30 x 21. Uindtammet. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/678Lyngby
Knud Agger: Komposition. Sign. Agger, 3/310. Litografi i farver. Lysmål 82 x 57.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2446/681Lyngby
Peter Martensen: Komposition med figurer. Sign. P. Martensen 2004, 127/150. Litografi i farver. Lysmål 23 x 34.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/682Lyngby
Bruno Cassinari: Komposition. Sign. Cassinari, 10/20. Litografi. Lysmål 50x72.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2446/684Lyngby
Arne Haugen Sørensen: To kompositioner, 1985. Sign. A. Haugen Sørensen, XXI/XXV og 32/120. Træsnit i farver. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2446/685Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/686Lyngby
Kaspar Bonnén: Uden titel, 2000. Sign. Kaspar Bonnén, 167/200. Litografi i farver. Bladstørrelse 58×43.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2446/690Aarhus
Morten Buch: Uden titel. Sign. M. Buch 08, 3/15. Litografi i farver. Bladstørrelse 67 x 67.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2446/692Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2446/693Lyngby
Ron Galella: Jacqueline Bouvier Kennedy Onassis. Sign. Ron Galella. Originalt s/h sølv-gelatine. Lysmål 33,5 x 21,5.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2446/696Aarhus
Morten Buch: Uden titel. Sign. M. Buch 08, 3/15. Litografi i farver. Bladstørrelse 68 x 67.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2446/700Lyngby
Arne Haugen Sørensen: To kompositioner, 1985. Sign. A. Haugen Sørensen, 32/120 og 25/120. Træsnit i farver. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2446/702Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/716Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2446/727Lyngby
Robert Jacobsen: Komposition. Sign. Rob Jacobsen, Prøvetryk. Håndkoloreret kobbertryk i farver. Lysmål 97 x 68.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/822Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2446/846Aarhus
Tróndur Patursson: Uden titel. Sign. T. Patursson, 2000. Litografi i farver. Lysmål 64 x 48.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/854Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2446/862Aarhus
Axel Salto: “Liggende hjort”. Sign. Salto, 112/250. Litografi i farver. Lysmål 51 x 62.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/871Aarhus
Lone Høyer Hansen: Komposition. Sign. Lone Høyer Hansen, 8/9. Litografi i farver. Lysmål 26 x 20.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: