2446/9
To glasfigurflasker med hhv. siddende dame og antilope. 19. årh.s anden halvdel. H. 14 og 6 cm. (2)
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2446/8
John Grant: George III lygteur i kasse af eboniseret træ, forsølvet urskive med sorte romer- og arabertal. H. 49. B. 29. D. 19.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
2446/7
Dansk maler, 18. årh.: Johann Jacob von Mylius og hustru. Usigneret. Olie på lærred. 78 x 64. (2).
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2446/5
Stor rund plade af hvid Carerra marmor. 20. årh. H. 5. Diam. 180.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2446/4
Michael Ancher: Portræt af en skagbo. Sign. m.a. Olie på lærred. 50 x 40.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Ikke solgt
2446/3
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2446/2
Georg III standur i kasse af grønmalet træ, rigt dekoreret med kinesiske motiver. Sign. Wm. Greak. 18. årh. H. 213,5.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Ikke solgt
2446/1
Paul Fischer: Parti fra Søtorvet. Usigneret. Olie på malepap. 30 x 40.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK