2446/149Aarhus
Seks empire skeer af sølv. Uidentificeret mester. Stemplet lødighed 13. L. 22,5 cm. (6)
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2446/286Aarhus
Samling juleskeer- og gafler samt erindringsskeer af sterlingsølv. A. Michelsen. Vægt 1086 g. (25)
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/327Aarhus
Engelsk trådkurv af sterlingsølv. Diam. ca. 26,5 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/328Aarhus
Stor dansk pokal af sølv. Guardein Johannes Siggaard, København 1934. H. 23 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2446/333Aarhus
En samling Dansk bordsølv bestående af skål,sukkerskål, flødekande samt sukkertang af sølv. 20. årh. (4)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/348Aarhus
"Karina" Bestik af sølv. Udført hos Horsens Sølvvarefabrik samt W. & S. Sørensen. (89)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/363Aarhus
Tre skrin samt to cigaretetuier af sølv og sterlingsølv. 20. årh. L. 9-11 cm. (5)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2446/375Aarhus
En samling skeer af sølv. Danske og Russiske. 18-20. årh. (18+2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2446/376Aarhus
"Tang" bestik af sølv. Forskellige mestre. Vægt ca 1090 g. (36)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud: