2443/51Lyngby
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2443/74Aarhus
Spunshane af patineret messing. 17./18. årh. L. 27,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2443/117Lyngby
Vedhæng af sølv med miniature porcelænsportræt af Napoleon Bonaparte. 19.-20. årh. H. vedhæng 5,5 x 4 cm. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2443/138Aarhus
En samling frimurerglas samt delvis forgyldt karaffel, slebet med frimurersymboler. 20. årh. H. 7-27. (13)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2443/169Lyngby
Fransk bordlampe af forgyldt bronze, rokokoform ca. 1900. H. 29/55 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2443/239Lyngby
To køreplaner af bemalet metal. 20. årh. H. 20 cm. B. 13 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2443/268Aarhus
Gadespejl af sortmalet metal. 20. årh. H. 20. B. 32. D. 24.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2443/284Aarhus
Bismervægt af jern med lod af messingmalm. 18./19. årh. L. 85.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: