2443/27Lyngby
"Herregård" fiskebestik af sølv. Cohr. (Vægt 973 g. 18)
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2443/39Lyngby
Russisk kovsh af sølv og to russiske saltskeer af sølv. Nicolai Sverev, Moskva. 19. årh.s slutning. (3)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2443/45Lyngby
"Musling" stort bestik af sølv. Forskellige mestre, heriblandt Evald Nielsen. Vægt ekskl. dele med stål 4.088 g. (162)
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2443/111Lyngby
Tabatière af af slebet rav, facetteret låg, nonagonal form med konkave sider, montering af forgyldt metal. 18. årh. L. 5 cm.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2443/163Lyngby
En samling juleskeer og to gafler af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. A. Michelsen. (15)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2443/166Lyngby
Østrig/Ungarnsk Art Nouveau bakke af let hammeslået sølv, lødighed 800. Wien, 1872-1922. Vægt 505 g.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2443/197Lyngby
Skrin af forgyldt sølv med filigran af sølv. Norge, ca. 1700. Vægt 262 g. H. 4,5. Diam. 10,5 cm.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2443/207Lyngby
Russisk cigaretui af sølv. Guardein Victor Savinkov 1867 i Moskva, lødighed 84. Vægt 186 g. L. 12,5 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2443/217Lyngby
Norsk bestik af 830 sølv, Brødrene Mylius, 20. årh. Vægt ekskl. knive 791 g. (24)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud: