2443/2Aarhus
Fransk Napoleon III kaminur af patineret og forgyldt bronze, urhus prydet med Apollo. 19. årh. H. 58. W. 42 cm.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2443/8Aarhus
Fransk Charles X søjleur af mahogni, urskive af forgyldt bronze med romertal. 19. årh. H. 50.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2443/56Aarhus
“Amor et Psyke”. Fransk kaminur af patineret metal på base af marmor. Efter A. Canova. 20. årh. H. 56. B. 53.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2443/110Aarhus
Fransk kaminur af delvist forgyldt og patineret bronze, ved urhus to putti. 19. årh. H. 35. B. 49.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2443/257Aarhus
Regency standur i kasse af mahogni, malet urskive med romertal. 19. årh.s. begyndelse. H. 217. B. 53. D. 24.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: