2434/524Aarhus
Jens Søndergaard: "Efter aarslandskab". Sign. Jens Søndergaard 46. Olie på lærred. 111 x 137.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/548Aarhus
Anne Margrethe Grosell: Kunstnerens selvportræt. Usign. Olie på lærred. 87 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/583Lyngby
Karl Bovin: Landskab. Usign. Betegnet på blændrammen. Olie på lærred. 28 x 39.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/589Lyngby
Holger J. Jensen: Landskab. Sign. monogram. Olie på plade. 42 x 59.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/637Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/638Aarhus
Folmer Bendtsen: Parti fra Sydhavnen. Sign. Folmer Bendtsen. Olie på lærred. 34 x 42.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/654Lyngby
Anders Gudmundsen-Holmgreen: Anders Gudmundsen-Holmgren. Badende kvinde
Vurdering :
2434/659Lyngby
Asta Nielsen: Blomster. Usign. Collage af tekstil. Lysmål 43 x 43.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2434/660Lyngby
Paul Vermehren: Forelæg til selvbiografien "Den tiende muse - vejen til filmen" af Asta Nielsen. Bladstørrelse 22 x 18. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/661Lyngby
Asta Nielsen: Opstilling med blomster. Sign. på bagsiden. Collage af tekstil på lærred. 39 x 47. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2434/662Lyngby
Asta Nielsen: Selvportræt samt fotos, breve og bøger. Sign. Asta Nielsen. Tusch på papir. Lysmål 24 x 18. (12)
Vurdering :
2434/663Lyngby
Asta Nielsen: Blomster. Sign. Asta Nielsen. Collage af tekstil. Lysmål 45 x 39.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/664Lyngby
Asta Nielsen: Folkedansere. Usign. Collage i tekstil opspændt på plade. Usign. 70 x 135. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2434/680Aarhus
Anne Margrethe Grosell: Interiør med to børn ved et fuglebur. Usign. Olie på lærred. 78 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/681Aarhus
Anne Margrethe Grosell: Fra en baggård med en barnevogn. Sign. Am Grosell. Olie på lærred. 62 x 78.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2434/682Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/685Aarhus
Helge Christensen: Opstilling. Sign. Helge Chr. Olie på lærred. 75 x 66.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2434/692Lyngby
Leif Rydeng: To kystpartier. Sign. monogram 33. Bly og akvarel på papir. Lysmål 48 x 61,5 cm. (2).
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/695Lyngby
Jens Søndergaard: Model. Sign. Jens S. 1920. Blyant på papir. Bladstørrelse 31,5 x 21,5. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/700Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/703Lyngby
Kræsten Iversen: "Blaa klipper, Svaneke klit". Sign. KI; titel på blændrammen. Olie på lærred. 77 x 120.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2434/722Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/724Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2434/726Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/727Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2434/728Lyngby
Lauritz Hartz: Landskab med vej. Grønnehave, Foraar. Sign. LH. Olie på lærred. 58 x 69.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/749Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Studie af nøgen kvinde. Sign. LJ 15. Pastel på tykt papir. Lysmål 41 x 20.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/763Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/791Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud: