2434/500Aarhus
Bent Sørensen: Uden titel. Usign. Skulptur af patineret bronze. H. ekskl. base 52.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2434/533Aarhus
Kristian von Hornsleth: "Fuck You Art Lovers". Sign. Hornsleth. Højhælet støvle af spraymalet skind. Unik. H. 46.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/545Aarhus
Jens-Flemming Sørensen: Uden titel. Sign. J-F S. Patineret bronze på sokkel af blankpoleret, sort marmor. 30 x 39 x 25.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/657Aarhus
Anne Margrethe Grosell: Scene med Jesu fødsel. Usign. 10 figurer af glaseret keramik. H. 9-22. (10)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2434/745Aarhus
Vilma Lehrmann-Amschler: "Mädchen mit Blumen". Sign. V. L. Patineret bronze. H. 54,5. (2)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2434/853Aarhus
Gert Günther Nielsen: Uden titel. Stemplet GN samt Jensen Cire Perdue, 1991? Skulptur af bronze. H. 55.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/880Aarhus
Laurent Chabolle: To masker. 2014. Sign. L. Chabolle 2014. Delvist bemalet jern. H. 31 og 34. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2434/881Aarhus
Poul Hansen: Liggende kvinde. Sign. monogram. Patineret bronze. H. 35. L. 40.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: