2434/894
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.850 DKK -
2434/789
Anders Moseholm: "The Story Never Ends", 2015. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 95 x 150.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
17.500 DKK -
2434/763
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
750 DKK -
2434/762
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
2434/760
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
750 DKK -
2434/756
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2434/755
Anders Moseholm: "Private Publicity", 2014. Sign. med titel og datering. Olie på lærred. 95 x 120. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2434/750
Ole Bjørn: Komposition, 1963, Paris. Betegnet på bagsiden. Olie på lærred. 105 x 122.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2434/732
Knud Nielsen: Uden titel. Sign. Knud 70. Olie på lærred. 114 x 162.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK -
2434/733
Ole Bjørn: "En sandfærdig historie", 1963. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 92 x 115.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2434/731
Camilla Blachmann: Komposition. Sign. Camilla Blachmann. Olie på lærred. 200 x 200.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2434/730
Bjarne Wilhjelm Nielsen: Uden titel, 1970. Sign. BWN på bagsiden. Olie på lærred. 101 x 90.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2434/729
Rasmus Lütken: Uden titel, 2008. Sign. på bagsiden. Akryl på plade. 80 x 150. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2434/728
Lauritz Hartz: Landskab med vej. Grønnehave, Foraar. Sign. LH. Olie på lærred. 58 x 69.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK -
2434/727
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
2434/726
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2434/724
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Ikke solgt
2434/723
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.750 DKK -
2434/722
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2434/714
Peter Viskinde: "Uvejr". Sign. Peter Viskinde 19. Akryl på lærred. 160 x 120. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2434/706
Peter Bonde: Uden titel, (#23). Sign. og dateret. Mixed media og applikationer på lærred. 50 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2434/705
Lars Nørgård: Uden titel. Sign. på bagsiden. Olie på papir. 66 x 51.
Vurdering :
10.000 DKK Ikke solgt
2434/704
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2434/703
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2434/702
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2434/691
Richard Winther: "Skrivemaskine - Dame", 1965. Sign. R. Winther på bagsiden. Olie på lærred. 96 x 66.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2434/700
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2434/697
Peter Viskinde: "Skyline". Sign. Peter Viskinde 15. Akryl på lærred. 200 x 130. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2434/695
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2434/694
Any E. Wilde: Komposition med lyskurve. Sign. på bagsiden A. E. Wilde. Gouache på papir. Bladstørrelse 27 x 47.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2434/692
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
500 DKK -
2434/689
Helle-Vibeke Erichsen: Portræt. Sign. Helle-V. Erichsen 89. Olie på lærred. 94 x 84.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2434/686
Richard Winther: "Hajen", 1957. Sign. Richard Winther på bagsiden. Olie på plade. 57 x 40.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2434/654
Anders Gudmundsen-Holmgreen: Anders Gudmundsen-Holmgren. Badende kvinde
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2434/672
Asta Nielsen: Blomster. Sign. Asta Nielsen. Collage af tekstil. 29 x 34.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2434/663
Asta Nielsen: Blomster. Sign. Asta Nielsen. Collage af tekstil. Lysmål 45 x 39.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2434/674
Gudde WO Pedersen: Portræt af Asta Nielsen. Sign. WO 1981. Olie på lærred. 46 x 36.
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
1.200 DKK -
2434/673
Asta Nielsen: Høstlandskab, 1950. Usign. Collage af tekstil. 61 x 61.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Ikke solgt
2434/670
Asta Nielsen: Blomster på mørk baggrund. Sign. Asta Nielsen 1971. Collage af tekstil. Lysmål 42 x 28.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2434/666
Asta Nielsen: Rød hane. Sign. Asta Nielsen, Møn, 1971. Collage af tekstil. Lysmål 49 x 49.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2434/671
Asta Nielsen: Hane. Sign. Asta Nielsen. Collage af tekstil. Lysmål 49 x 49.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2434/667
Asta Nielsen: Blomster, 1949. Sign. med datering på bagsiden. Collage af tekstil og olie på lærred. 61 x 82. Uindrammet.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2434/669
Asta Nielsen: Hvide liljer, 1953. Usign. Collage af tekstil. Lysmål 58 x 60.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2434/668
Asta Nielsen: Landskab med huse og spadserende figur. Usign. Collage af tekstil. Lysmål 48 x 48.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2434/662
Asta Nielsen: Selvportræt samt fotos, breve og bøger. Sign. Asta Nielsen. Tusch på papir. Lysmål 24 x 18. (12)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
20.000 DKK -
2434/665
Asta Nielsen: Blomsteropstilling. Sign. Asta Nielsen 1972. Collage af tekstil. Lysmål 29 x 33.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2434/664
Asta Nielsen: Folkedansere. Usign. Collage i tekstil opspændt på plade. Usign. 70 x 135. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2434/655
Knud Nielsen: "Vintersol", 2004. Sign. Knud N; med sign. datering og titel på bagsiden. Akryl på lærred. 47 x 40.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2434/661
Asta Nielsen: Opstilling med blomster. Sign. på bagsiden. Collage af tekstil på lærred. 39 x 47. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
2434/660
Paul Vermehren: Forelæg til selvbiografien "Den tiende muse - vejen til filmen" af Asta Nielsen. Bladstørrelse 22 x 18. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.300 DKK -
2434/659
Asta Nielsen: Blomster. Usign. Collage af tekstil. Lysmål 43 x 43.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2434/646
Svend Wiig Hansen: Komposition. Sign. Svend Wiig Hansen 1966. Tusch på papir. Lysmål 38 x 57.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2434/644
Nina Kleivan: "Observationsøjeblik", 1993. Sign. dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 130 x 155.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2434/643
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2434/640
Vibeke Alfelt: "Armorine". Sign. Vibeke Alfelt 1962. Olie på lærred. 37 x 47.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2434/637
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2434/634
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2434/604
Kehnet Nielsen: Uden titel. Sign. Kehnet Nielsen 98. Gouache og oliekridt på papir. Bladstørrelse 104 x 78.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2434/631
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2434/628
Kirsten Ortwed: "Erik ud af depression", 1981. Sign. Kirsten Ortwed på bagsiden. Olie på lærred. 97 x 130.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2434/622
Rolf Gjedsted: Uden titel. Sign. Rolf Gjedsted. Olie på lærred. 73 x 100.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt