2434/783Aarhus
Aage Strand: Landskab med graner. Sign. A.S. Olie på lærred 40 x 50.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2434/784Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Opstilling med blomster. Utydeligt signeret. Olie på plade. 49 x 36.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/785Aarhus
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Opstilling med potteplante på et bord. Utydelig signeret. Olie på lærred. 57 x 54.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/786Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/787Aarhus
Siegward Sprotte: Kystparti med huse. Sign. S. Sprotte 75. Vandfarve på papir. Lysmål 46 x 63.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/788Aarhus
Johannes Hofmeister: Figur i landskab. Sign. JH. Olie på plade. 45 x 55.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/789Lyngby
Anders Moseholm: "The Story Never Ends", 2015. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 95 x 150.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/790Aarhus
Johannes Hofmeister: Landskab med figurer. Sign. JH. Olie på masonit. 43,5 x 52.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/791Aarhus
Svend Nielsen: Parti fra Gudhjem. Sign. Svend Nielsen, Gudhjem. Olie på lærred. 66 x 97.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/792Aarhus
Peter Nicolaisen: Opstilling med en buket roser. Sign. PN. Olie på lærred. 47 x 74.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/793Aarhus
Børge Ibsen: Opstilling. Sign. Børge Ibsen. Olie på lærred. 67 x 74.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/795Aarhus
Preben Schmidt: "Oia", 1985-86. Sign. PS; Sign. på bagsiden Preben Schmidt 1985-86. Olie på lærred. 122 x 100.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2434/802Aarhus
Anna Barbara von Liljenstjärna/ Barbarusjka: "Æseldreng". Sign. Barbarusjka 66. Olie på masonit. 120 x 89.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/803Aarhus
Kuang Ling: Komposition med bambus og græsser. Sign. og dateret. Mixed media. Billedfelt 57 x 81. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2434/804Aarhus
Anna Barbara von Liljenstjärna/ Barbarusjka: "Tigger ved Metro, Paris". Sign. Barbarusjka 48. Olie på lærred. 97 x 142.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2434/805Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2434/806Aarhus
Anne Tholstrup: Uden titel, 1987. Sign. AT samt på bagsiden med datering. Olie på lærred. 100 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/811Aarhus
Preben Schmidt: "Oia", 1986. Sign. PS; Sign. på bagsiden Preben Schmidt 1986. Olie på lærred. 122 x 100.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2434/821Aarhus
Svend Wiig Hansen: Selvportræt. Sign. Wiig Hansen. Akvarel og olie på papir. Lysmål 37 x 30.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2434/836Aarhus
Joseph M. Jahn: Komposition. Sign. Jahn. Olie på lærred. 20 x 25.
Vurdering :
1.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/860Aarhus
Dan Ray: Komposition. Sign. på bagsiden Dan Ray. Mixed media på lærred. 80,5 x 76.
Vurdering :
1.000 DKK Næste bud:
2434/868Aarhus
Svend Boe Hauggaard: Komposition fra serien "Irske billeder". Usigneret. Bemalet fotografi. Bladstørrelse 30,5 x 20,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/871Aarhus
Inga Secher: Portræt af en herre. Sign. I.S. Olie på lærred. 83 x 72.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2434/872Aarhus
Poul Ekelund: Landskab. Sign. Ekelund. Olie på lærred monteret på plade. 20 x 30.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/875Aarhus
Merete Hansen: "Opstilling med kande", 1960. Sign. MH samt på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/878Aarhus
Adam Gabriel: Ansigt. 2007. Sign. Adam 07. Mixed media på plade. 103 x 73.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/894Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: