Moderne malerier /
CoBrA
3 hammerslag
2434/526
Carl-Henning Pedersen: Landskab med figurer og sole. Sign. Oliekridt og blyant på papir. Lysmål 30 x 42.
Vurdering :
15.000 DKK Ikke solgt
2434/517
Pierre Alechinsky: Uden titel. Sign. Alechinsky. Oliekridt på papir. Lysmål 31 x 22. (2)
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
14.500 DKK -
2434/511
Mogens Balle: Uden titel, 1978/1980. Sign. MB samt stemplet på blændrammen Mogens Balle. Olie på lærred. 22 x 35.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK