Ældre belysning
2 emner
sælges
2434/71Lyngby
Fransk lysekrone af forgyldt og patineret bronze, otte svungne lysarme monteret til el. Empire form, 19. årh.s slutning. H. 80. Diam. 68.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2434/80Aarhus
To heiberglamper af hhv. sort og hvidt opalineglas. 19. årh. H. ekskl. fatning 53 og 56. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: