2434/90Aarhus
En samling frimurerglas samt delvis forgyldt karaffel, slebet med frimurersymboler. 20. årh. H. 7-27. (13)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2434/99Lyngby
Et bordspejl med hjerteformet montering af sølv, og et spejl af udskåret forgyldt træ, begge med rocailles og kæmninger. 19. årh. H. ca. 36 cm. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2434/123Lyngby
Stor model af sejlbåd, klinkbygget af delvis bemalet træ. Ca. 1930. L. 155 cm.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2434/149Aarhus
Edwardiansk tantalus af egetræ, beslag af sølvplet. Ca. 1910. H. 35. B. 39. D. 30.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/162Lyngby
To cigarklippere monterede med henholdsvis 14kt guld og sterlingsølv. 20. årh. L. 5,5 og 16 cm. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2434/170Lyngby
To olielamper af messingmalm, konverterede til el. Delvis 19. årh. H. inkl. montering/skærme ca. 110 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/184Lyngby
Buste af en ung pige af marmor. Mrk. Roma 81, I. Hoffmann. 19. årh. H. 46 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: