2434/50Aarhus
Signeret Keshan silketæppe, medaljondesign på lys bund. Iran. 20. årh. 254 x 155.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2434/62Aarhus
Signeret tæppe med blomstervaser og fugle på lys bund. Persien. 20. årh. 164 x 112.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2434/185Aarhus
Tyrkisk broderi/tekstil i 1700-tals Ottomansk stil, 20. årh.s anden halvdel. 150 x 110.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2434/186Aarhus
Semiantik Kirman tæppe, klassisk medaljon design. Persien. 20. årh. 370 x 260.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: