2434/33Lyngby
"Dobbeltriflet" bestik af sølv. Diverse mestre. Vægt ekskl. dele med stål 3800 g. (125)
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/60Aarhus
Rokoko miniature hovedvandsæg af guld, antagelig vedhæng til chatelaine. Ustemplet. Ca. 1760-1770. Vægt 5.6 gr.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/144Aarhus
Versace: "Medusa" bestik af sølvplet bestående af 48 dele. Udført hos Rosenthal. 20. årh. (48)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2434/165Lyngby
Engelsk Georg III tekande på sættebakke af sterlingsølv. Alexander Field, London 1798. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/166Lyngby
Kaffeservice af sølv. Hugo Grün & Co, Københavns bymærke 1950. Vægt 1190 g. H. 9-22 cm. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/167Lyngby
Julebestiksæt bestående af ske og gaffel af forgyldt sterlingsølv med emalje. A. Michelsen. Vægt 1027 g. (22)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/219Aarhus
Kande af sølv med svunget håndtag dekoreret med ansigt og bladværk. H. 25.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/230Aarhus
F. Hingelberg, Grann & Lagly m.fl: En samling bordsølv bestående af to mælkekander, to smørnæb samt tre saucekander. 20. årh. (8)
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2434/231Aarhus
To skåle af sølv. 20. årh. H. 4-6 cm. Diam. 17-20,5 cm. (2)
Vurdering :
2434/232Aarhus
"Frederik d. VIII" bestik af sølv. Udført hos Cohr, 20. årh. (105)
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud: