2426/505
Selim Turan: Uden titel. Sign. Selim. Mixed media på papir monteret på lærred. 92 x 60.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2426/504
Finn Juhl: Rektangulært spisebord af massiv teak med udtræk og to underliggende tillægsplader. Model FD 540. (3)
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2426/501
Poul Kjærholm: “PK 9”. Sæt på fire stole med stel af matforkromet stål. Skalformet sæde og ryg betrukket med originalt patineret skind. (4)
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
38.000 DKK -
2426/500
Lars Nørgård: ”Bitter Te”, 2007. Sign. på bagsiden Lars Nørgård med datering. Olie på lærred. 130 x 315. Uindrammet.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK Hammerslag:
65.000 DKK