Moderne skulpturer /
Samtidskunst
3 hammerslag
2426/769
Edgar Funch: "Naturstudie" Sign. E. Funch, 1966. Bronze på base af sort granit. H. 29.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2426/762
Steve Bishop: "My work here is done XX", 2012. Usign. Installation af glas. 47 x 50.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2426/595
Frederik Næblerød, Zinck Editions: "Small Totem", 2021. Sign. Zinck Editions, 7/36. Pink, blå og grøn patinateret bronze. 16 x 10 x 5.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK