2426/935
Børge Jørgensen: Objekt. Sign. monogram 96. Børstet og poleret stål på en base af granit. H. inkl. base 43.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2426/747
Børge Jørgensen: Uden titel. Sign. BJ 66. Jern og glas. 176 x 80 x 41.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2426/745
Gerda Thune Andersen: Uden titel. Sign. GTP - 79. Bemalet træ. 190 x 75 x 20.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2426/720
Hans Henrik Lerfeldt: Uden titel. Sign. Lerfeldt 1975, samt Sisse. Polykromt bemalet lertøj. Dia. 18.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2426/718
Lars Ravn: "Jasmin", 2014. Sign. Lars Ravn. Glaseret stentøj. 29 x 25 x 11.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/679
Ole Christensen: Fire objekter. Usign. Patineret bronze. H. 7. (4).
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/671
Salvador Dali: "Venus à la Giraffe". Stemplet Dali, Venturi Arte 263/1500. Bronze. H. 57.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
23.000 DKK -
2426/631
Grethe Tranberg: Siddende figur. Sign. Tranberg 97. Delvist glaseret lertøj. 26 x 32 x 25.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/619
Gísli Baldvin Björnsson: Uden titel. Sign. Gísli. Bemalet sten monteret på granitsokkel. H. 24.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2426/547
Maurizio Cattelan, Massimiliano Gioni, Ali Subotnick: "The Wrong Gallery". Usign. Edition, nummereret 350/2500. Mixed media skulptur. 47 x 29 x 17.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2426/529
Jens-Flemming Sørensen: Brudt sfære med ansigt. Sign. JFS, AP, 1991. Patineret bronze monteret på base af sort granit. 25 x 37 x 38.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK