-
2426/662
Elna Fonnesbech-Sandberg: To kompositioner. Sign. på bagsiden hhv. 1955 og 1979. Mixed media. 20,5 x 26,5. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2426/646
Peter Mandrup: Kompostion. Sign. på bagsiden Peter Mandrup 1990. Olie på papir monteret på lærred. 50 x 36.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
-
2426/644
Buster Bruun: Landskab med marker og hav. Sign. Buster 76. Olie på plade. 115 x 144.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2426/640
Bent Karl Jacobsen: "Det Bli'r Aldrig Det Samme Som Før". Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 81,5 x 70.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
-
2426/628
Frank Rubin: Uden titel. Sign. Ruben. Akvarel i papir. Bladstørrelse 25 x 34.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.400 DKK -
2426/610
Elna Fonnesbech-Sandberg: Tre kompositioner. Sign. på bagsiden. Mixed media. 26 x 20, 26 x 20 og 27 x 20. (3)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2426/613
Jeppe Vontillius: Læsende model. Sign. IV. Olie på lærred. 60 x 38.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2426/611
Svend Wiig Hansen: Uden titel, 87. Sign. Wiig Hansen 87. Gouache og akvarel på papir. Lysmål 48 x 68.
Vurdering :
8.000 DKK Ikke solgt
-
2426/586
Kristian von Hornsleth: Uden titel, 2004. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2426/572
Sergei Sviatchenko: ”When it’s all over snow and love VI”, 2005. Sign. på bagsiden. Olie på lærred, 120 x 90.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
2426/575
Albert Bertelsen: "Aftenlys på fjeldet". Norge, 1977. Sign. Albert samt på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 80.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2426/574
Tom M. Jensen: To kompositioner. Begge. sign. dateret og betitlet. Olie på plade. 18 x 12 og 17 x 13. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2426/565
William Anthony, Sam Jedig: Uden titel. Sign. Anthony og Sam Jedig 18. Olie og mixed media på lærred. 39 x 145.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
-
2426/559
Carl Ronald Giles: "Well I don't think this is better...". Sign. Giles. Tusch på papir. Lysmål 32,5 x 50,5.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2426/554
Mikkel Carl: "Those Who Are Awake ...", 2017. Sign. Mixed media. 92 x 92.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
2426/551
Albert Bertelsen: "Manden fra Paris", 1978. Sign. Alb. Bertelsen. Olie på lærred. 50 x 30.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
27.000 DKK -
2426/539
Albert Bertelsen: "Fjordbillede", 1977. Sign. Alb. Bertelsen. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
34.000 DKK -
2426/532
Helge Ernst: "Opstabling", 1976. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 116 x 81.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
-
2426/527
Michael Kvium: Uden titel, 1987. Sign. på bagsiden Kvium 87. Olie på lærred. 30 x 24.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
26.000 DKK -
2426/515
Michael Kvium: "Overleverer". Sign. på bagsiden Kvium 88. Olie på lærred. 19 x 25.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
19.500 DKK -
2426/502
Sohan Qadri: Komposition i blåt. Sign. Qadri. Olie og mixed media på lærred. 15 x 20.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
85.000 DKK -
2426/509
Tróndur Patursson: "Naturlysning", 02. Sign. T. Patursson 002. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
34.000 DKK -
2426/508
Günther Förg: Uden titel. Sign. Förg 01. Akvarel på papir. Bladstørrelse 39,5 x 29,5.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
18.500 DKK -
2426/505
Selim Turan: Uden titel. Sign. Selim. Mixed media på papir monteret på lærred. 92 x 60.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK