2426/940
Kay Christensen: “Franziscas Skæbner”. Sign. Kay C. 1958. Olie på lærred. 81 x 117.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2426/933
Harald Leth: Solnedgang. Sign. HL 50. Olie på malepap. 22 x 29.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2426/911
Axel Lind: "The Caribbean". Sign. Axel Lind. Olie på lærred. 21 x 81.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
19.000 DKK -
2426/910
Ib Eisner: Regnvejrsdag. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 41 x 51.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2426/899
Kai Führer: "Mercy, mercy, mercy". 1982. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 47 x 38.
Vurdering :
2.500 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/895
Ubekendt maler, 20. årh.: Parti fra Skarvefjeldet, Grønland. Utydeligt signeret. Olie på plade. 65 x 71.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2426/884
Svend Wiig Hansen: Figurkomposition. Sign. Wiig Hansen 87. Oliekridt og pastel på papir. Bladstørrelse 40 x 30.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2426/862
Boye Givskov: Opstilling. Sign. Boye Givskov. Olie på lærred. 50 x 70.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/857
Erling Andersen: Uden titel. Sign. Erling A 69. Mixed media på plade. 48 x 91.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/856
Poul Ekelund: Landskab med drivende skyer. Usigneret. Olie på lærred. 51 x 68.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/840
Bent Lohmann: Uden titel. Sign. BL. Olie på lærred. 57 x 105.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/835
Dan Sterup-Hansen: Figurer i sollys. Usign. Olie på lærred. 56 x 36.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Ikke solgt
2426/825
Lasse Winsløw: Portræt af ung kvinde. Sign. L. Winsløw. Olie på lærred. 90 x 43.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2426/820
Bent Lohmann: Uden titel. Sign. BL. Olie på lærred. 75 x 130.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/818
Lars Nørgård: Uden titel. Sign. Lars Nørgård-87. Mixed media på papir. Bladstørrelse 64,5 x 49,5.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2426/806
Jan Christensen: "Landskab", 2024. Sign. monogram; Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2426/788
Preben Wölck: Uden titel. Sign. Wölck. Olie på masonit. 24,5 x 24,5.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2426/786
John Olsen: Studie af et hestehoved. Sign. John Olsen 83. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 27 x 20.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
2426/783
Sven Dalsgaard: Figurkomposition, 1983. Sign. monogram 1983. Akvarel, tusch og blyant på papir. Lysmål 31 x 20.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2426/779
Viera Collaro: Uden titel. Sign. på bagsiden V. Collaro. Mixed media på lærred. 30 x 30. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.700 DKK -
2426/774
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2426/770
Niels Grønbech: Skovparti. Sign. N. Grønbech 32. Olie på lærred. 76 x 66.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Hammerslag:
360 DKK -
2426/765
Mogens Andersen: Komposition. Usign. Olie på lærred. 19 x 15. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2426/764
Ellen Wilkens: Opstilling med blomster og frugter. Sign. EW, 54. Olie på lærred. 47 x 57.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.850 DKK -
2426/760
Ole Frederik Olsen: Uden titel. Sign. på bagsiden Ole F. Olsen 91. Olie på lærred. 90 x 80.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2426/732
Ernst Syberg: Landskab. Sign. Ernst Syberg. Olie på lærred. 32 x 47.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
2426/708
Aage Gitz-Johansen: Tredobbelt figurkomposition. Sign. monogram. Kul og gouache på papir. 43 x 32. Uindrammet.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2426/709
Aage Gitz-Johansen: "Naturfølelse". Sign. monogram. Kul og blyant på papir. Bladstørrelse 43 x 61. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Ikke solgt
2426/644
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2426/611
Vurdering :
8.000 DKK Ikke solgt
2426/572
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
2426/575
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2426/554
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
2426/551
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
27.000 DKK -
2426/539
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
34.000 DKK -
2426/527
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
26.000 DKK -
2426/515
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
19.500 DKK -
2426/509
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
34.000 DKK