2426/936
Sigurd Swane: Portugisisk landskab. Sign. S Sw. Olie på lærred. 72 x 75.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2426/858
Ubekendt maler, 20. årh.: Overskyet dag ved havet. Utydeligt signeret, 56. Olie på malepap. 52 x 73.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/785
Agnes Louise Agnete Weie (f. Jensen): Portræt. Usign. Olie på lærred. 73 x 60.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
36.000 DKK -
2426/810
Sigurd Swane: Blomster. Sign. SSW. Olie på lærred. 41 x 33.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2426/797
Mogens Valeur: Siddende kvinde. Sign. M. Valeur 65. Olie på lærred. 97 x 88.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2426/763
Carla Colsmann Mohr: Blomster. Sign. C.C.M. 1947. Olie på lærred. 48 x 56.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.700 DKK -
2426/734
Sigurd Swane: To figurer. Sign. på bagsiden Sigurd Swane 1917. Olie på lærred monteret på malepap. 37 x 30.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2426/730
Folmer Bendtsen: Parti fra Sydhavn. Sign. Folmer Bendtsen. Olie på lærred. 34 x 42.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2426/569
Gerda Wegener: To bogillustrationer. Sign. Tusch og gouache på papir. Lysmål 22 x 17 og 23 x 18. (2)
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
11.500 DKK