2426/898
Anne Vilsbøll: "Clear the runway", 1995. Sign. Anne Vilsbøll 1995, 1/1. Litografi i farver. Bladstørrelse 75 x 56.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2426/878
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA-85, 17/90. Litografi. Bladstørrelse 77 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.700 DKK -
2426/865
Egill Jacobsen: Maskekomposition. Sign. Egill Jacobsen, 148/310. Litografi i farver. Lysmål 58 x 47.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.300 DKK -
2426/860
Per Kirkeby: Uden titel. Sign. Per Kirkeby-80, 89/200. Litografi. Bladstørrelse 56 x 75.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.700 DKK -
2426/847
Walasse Ting: To kvinder med vifter. Sign. Ting 85, 65/150. Litografi i farver. Lysmål 53 x 71,5.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2426/846
Egon Fischer: "Amalti skulptur". Sign. Egon Fischer 87, prøvetryk. Serigrafi i farver. Lysmål 57 x 54.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/838
Maurice Estève: “Agria”, 1986. Sign. Estéve, 3/80. Litografi i farver. Lysmål 34 x 25,5.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2426/809
Salvador Dalí: "Pastorale". Sign. Dalí, G 31/125. Radering og akvatinte på papir. Bladstørrelse 76 x 56.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2426/777
Pablo Picasso, efter: "Dessins recents". Litografisk udstillingsplakat i farver. Bladstørrelse 75,5 x 50.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2426/791
Uffe Christoffersen: Kompositioner med tigre. Litografier i farver. Bladmål 29 x 34,5, 28,5 x 37 og 35,5 x 28. (4)
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2426/780
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA-91, 96/100. Litografi. Bladstørrelse 95 x 67. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2426/548
Sonia Delaunay: Uden titel. Sign. Sonia Delauney, 151/200. Radering i faver. Lysmål 51 x 40.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK