2426/743
Pierre Alechinsky: "Le Cirque". Sign og dateret Alechinsky 1948, 43/50. Litografi. Lysmål 72 x 53.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
2426/737
Karel Appel: “Jules at Bichet”. Sign. Appel 69, epreuve d'artiste. Litografi i farver. Lysmål 53 x 65.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
2426/702
Egill Jacobsen: Komposition. Sign. Egill Jacobsen, 109/310. Litografi i farver. Lysmål 62 x 49.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2426/680
Ejler Bille: Uden titel. Tre kompositioner. Alle sign. Litografi i farver. Lysmål 26 x 21, 26 x 17 og 25 x 18,5. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.200 DKK -
2426/666
Ejler Bille: Uden titel. Tre kompositioner. Sign. Ejler Bille, 93, 66/200. Litografier i farver. Lysmål 17×14. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2426/664
Corneille: Sign. Corneille 200, 29/120. Terragrafi i farver. 46x46.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK -
2426/622
Corneille: "Les derniers feux du soleil", 1994. Sign. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 75 x 61. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2426/607
Corneille: "Fenêtre ouverte sur le paysage", 1995. Sign. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 97 x 76. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2426/535
Pierre Alechinsky: "Ink", 1989. Sign. Alechinsky, 49/99. Akvatinte i farver. Lysmål 59 x 85.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
11.500 DKK -
2426/526
Pierre Alechinsky: "Chute blanche", 1977. Sign. Alechinsky, 81/150. Litografi i farver. Lysmål 60 x 88. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2426/514
Pierre Alechinsky: Uden titel. Sign. Alechinsky, 117/125. Akvatinte i farver. Lysmål 47 x 38.
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Ikke solgt