2426/935
Børge Jørgensen: Objekt. Sign. monogram 96. Børstet og poleret stål på en base af granit. H. inkl. base 43.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2426/890
Jørgen Windfeld-Schmidt: Nøgen kvinde. Sign. J. Windfeld-Schmidt. Uglaseret stentøj. H. 31.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2426/848
Flemming Holm: "Blå formation". Sign. Flemming Holm, 2014. Delvist poleret granit. H. 28. L. 33.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/821
Lise Honoré: Gave, 1992. Sign. L. Honoré 92 samt LH, 19/35. Patineret messing og snor. 7 x 15,5 x 9,5.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2426/819
Knud Erik Christensen: Uden titel. Den ene sign. KEC, 13/6 81. Rosabroget marmor. H. 20 og 27,5. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/769
Edgar Funch: "Naturstudie" Sign. E. Funch, 1966. Bronze på base af sort granit. H. 29.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2426/768
Erik Heide: “På vej”. Sign. Erik Heide, 2000. Skulptur af bronze. Udført for Politikens Galleri. H. 23. L. 15.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2426/762
Steve Bishop: "My work here is done XX", 2012. Usign. Installation af glas. 47 x 50.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2426/747
Børge Jørgensen: Uden titel. Sign. BJ 66. Jern og glas. 176 x 80 x 41.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2426/745
Gerda Thune Andersen: Uden titel. Sign. GTP - 79. Bemalet træ. 190 x 75 x 20.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2426/720
Hans Henrik Lerfeldt: Uden titel. Sign. Lerfeldt 1975, samt Sisse. Polykromt bemalet lertøj. Dia. 18.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2426/718
Lars Ravn: "Jasmin", 2014. Sign. Lars Ravn. Glaseret stentøj. 29 x 25 x 11.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/679
Ole Christensen: Fire objekter. Usign. Patineret bronze. H. 7. (4).
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/671
Salvador Dali: "Venus à la Giraffe". Stemplet Dali, Venturi Arte 263/1500. Bronze. H. 57.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
23.000 DKK -
2426/631
Grethe Tranberg: Siddende figur. Sign. Tranberg 97. Delvist glaseret lertøj. 26 x 32 x 25.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/619
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2426/595
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2426/547
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2426/542
Niels Helledie: Ansigt og fugl. Usign. Relief af bemalet stentøj på plade af hvidmalet træ. H. 68. B. 41.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2426/529
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK