2426/890
Jørgen Windfeld-Schmidt: Nøgen kvinde. Sign. J. Windfeld-Schmidt. Uglaseret stentøj. H. 31.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2426/848
Flemming Holm: "Blå formation". Sign. Flemming Holm, 2014. Delvist poleret granit. H. 28. L. 33.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/821
Lise Honoré: Gave, 1992. Sign. L. Honoré 92 samt LH, 19/35. Patineret messing og snor. 7 x 15,5 x 9,5.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2426/819
Knud Erik Christensen: Uden titel. Den ene sign. KEC, 13/6 81. Rosabroget marmor. H. 20 og 27,5. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/769
Edgar Funch: "Naturstudie" Sign. E. Funch, 1966. Bronze på base af sort granit. H. 29.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2426/768
Erik Heide: “På vej”. Sign. Erik Heide, 2000. Skulptur af bronze. Udført for Politikens Galleri. H. 23. L. 15.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2426/595
Frederik Næblerød, Zinck Editions: "Small Totem", 2021. Sign. Zinck Editions, 7/36. Pink, blå og grøn patinateret bronze. 16 x 10 x 5.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2426/542
Niels Helledie: Ansigt og fugl. Usign. Relief af bemalet stentøj på plade af hvidmalet træ. H. 68. B. 41.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK