2426/574
Tom M. Jensen: To kompositioner. Begge. sign. dateret og betitlet. Olie på plade. 18 x 12 og 17 x 13. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2426/565
William Anthony, Sam Jedig: Uden titel. Sign. Anthony og Sam Jedig 18. Olie og mixed media på lærred. 39 x 145.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
2426/562
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/559
Carl Ronald Giles: "Well I don't think this is better...". Sign. Giles. Tusch på papir. Lysmål 32,5 x 50,5.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2426/554
Mikkel Carl: "Those Who Are Awake ...", 2017. Sign. Mixed media. 92 x 92.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
2426/551
Albert Bertelsen: "Manden fra Paris", 1978. Sign. Alb. Bertelsen. Olie på lærred. 50 x 30.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
27.000 DKK -
2426/544
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2426/539
Albert Bertelsen: "Fjordbillede", 1977. Sign. Alb. Bertelsen. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
34.000 DKK -
2426/541
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK -
2426/532
Helge Ernst: "Opstabling", 1976. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 116 x 81.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2426/527
Michael Kvium: Uden titel, 1987. Sign. på bagsiden Kvium 87. Olie på lærred. 30 x 24.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
26.000 DKK -
2426/515
Michael Kvium: "Overleverer". Sign. på bagsiden Kvium 88. Olie på lærred. 19 x 25.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
19.500 DKK -
2426/502
Sohan Qadri: Komposition i blåt. Sign. Qadri. Olie og mixed media på lærred. 15 x 20.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
85.000 DKK -
2426/511
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.500 DKK -
2426/509
Tróndur Patursson: "Naturlysning", 02. Sign. T. Patursson 002. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
34.000 DKK -
2426/508
Günther Förg: Uden titel. Sign. Förg 01. Akvarel på papir. Bladstørrelse 39,5 x 29,5.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
18.500 DKK -
2426/505
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2426/500
Vurdering :
80.000–100.000 DKK Hammerslag:
65.000 DKK