2426/515
Michael Kvium: "Overleverer". Sign. på bagsiden Kvium 88. Olie på lærred. 19 x 25.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
19.500 DKK -
2426/502
Sohan Qadri: Komposition i blåt. Sign. Qadri. Olie og mixed media på lærred. 15 x 20.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
85.000 DKK -
2426/511
Olaf Rude: Motiv fra Bornholm. Sign. Olaf Rude. Olie på lærred. 98 x 130.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.500 DKK -
2426/509
Tróndur Patursson: "Naturlysning", 02. Sign. T. Patursson 002. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
34.000 DKK -
2426/508
Günther Förg: Uden titel. Sign. Förg 01. Akvarel på papir. Bladstørrelse 39,5 x 29,5.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
18.500 DKK -
2426/505
Selim Turan: Uden titel. Sign. Selim. Mixed media på papir monteret på lærred. 92 x 60.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2426/500
Lars Nørgård: ”Bitter Te”, 2007. Sign. på bagsiden Lars Nørgård med datering. Olie på lærred. 130 x 315. Uindrammet.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK Hammerslag:
65.000 DKK