2426/613
Jeppe Vontillius: Læsende model. Sign. IV. Olie på lærred. 60 x 38.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2426/598
Mads Edinger: "Perspective in Flow", 2024. Sign. på bagsiden. Akryl på lærred. 70 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2426/589
Peter Birk: Uden titel, 2024. Sign. Peter Birk på bagsiden. Olie på lærred. 65 x 65. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2426/586
Kristian von Hornsleth: Uden titel, 2004. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2426/577
Karl Bovin: Bakket landskab, sommer. Sign. Karl Bovin, Aasen, Jul 45. Olie på lærred. 69 x 84.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2426/574
Tom M. Jensen: To kompositioner. Begge. sign. dateret og betitlet. Olie på plade. 18 x 12 og 17 x 13. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2426/565
William Anthony, Sam Jedig: Uden titel. Sign. Anthony og Sam Jedig 18. Olie og mixed media på lærred. 39 x 145.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
2426/562
William Anthony: To kompositioner. Begge sign., med titel og datering. Blyant og farveblyant på papir. Bladstørrelse 17 x 13 og 26 x 20. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/559
Carl Ronald Giles: "Well I don't think this is better...". Sign. Giles. Tusch på papir. Lysmål 32,5 x 50,5.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2426/544
Gerda Wegener: Kvindeportræt. Sign. Gerda Wegener. Pen på papir. Lysmål 30,5 x 15. Bladstørrelse 31 x 16.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2426/541
Jens Søndergaard: "Vej mellem bakker". Sign. Jens S. 21. Olie på plade. 31 x 41.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK -
2426/532
Helge Ernst: "Opstabling", 1976. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 116 x 81.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2426/502
Sohan Qadri: Komposition i blåt. Sign. Qadri. Olie og mixed media på lærred. 15 x 20.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
85.000 DKK -
2426/511
Olaf Rude: Motiv fra Bornholm. Sign. Olaf Rude. Olie på lærred. 98 x 130.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.500 DKK -
2426/508
Günther Förg: Uden titel. Sign. Förg 01. Akvarel på papir. Bladstørrelse 39,5 x 29,5.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
18.500 DKK -
2426/505
Selim Turan: Uden titel. Sign. Selim. Mixed media på papir monteret på lærred. 92 x 60.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK