2426/568
Jens Birkemose: Fire kompositioner. Sign. J. Birkemose, 9/15, 11/15, 12/15 og 13/15. I original mappe. Radering. Bladstørrelse 27 x 19,5. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2426/556
Pablo Picasso: "L'Ecuyère", 1960. Tryksign. Picasso, 21.4.60. Litografi. Lysmål 54 x 67.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2426/553
Joan Miró: "Catalunya avui", 1981. Sign. Miro, 78/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 57. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Ikke solgt
2426/550
Chiho Aoshima: To kompositioner. Begge usign. Color print. Lysmål 169 x 41. (2)
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2426/548
Sonia Delaunay: Uden titel. Sign. Sonia Delauney, 151/200. Radering i faver. Lysmål 51 x 40.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2426/538
Pablo Picasso: "La Danse des Faunes", 1957. Tryksign. Picasso, 24.5.57. Litografi. Lysmål 44 x 55.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2426/535
Pierre Alechinsky: "Ink", 1989. Sign. Alechinsky, 49/99. Akvatinte i farver. Lysmål 59 x 85.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
11.500 DKK -
2426/526
Pierre Alechinsky: "Chute blanche", 1977. Sign. Alechinsky, 81/150. Litografi i farver. Lysmål 60 x 88. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2426/523
Joan Miró: Komposition, 1975. Sign. Miro, XX/LXXX. Litografi i farver. Bladstørrelse 44,5 x 37. Uindrammet.
Vurdering :
18.000–20.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
2426/517
Hans Scherfig: “Livet i skoven”. Sign. Scherfig 1964, 50/250. Litografi i farver. Lysmål 59 x 42.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
2426/514
Pierre Alechinsky: Uden titel. Sign. Alechinsky, 117/125. Akvatinte i farver. Lysmål 47 x 38.
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Ikke solgt