2426/18
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Ikke solgt
2426/17
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Ikke solgt
2426/16
Peter Tom-Petersen: Vinterdag ved Vor Frue Kirke i København. Sign. Tom-Petersen. Olie på lærred. 41 x 31.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2426/14
Samling på seks franske Louis XVI salonstole af mørkbejdset bøgetræ. 18. årh.s. slutning. (6)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2426/10
Emilie Mundt: Interiør med en pige og en lille dreng, der læser i en bog. Sign. Olie på lærred. 36 x 48.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2426/13
Jacob Fabris: Capriccio med adelsmænd forsamlet foran et palads. Usigneret. Senere betegnet Th. P. 85. Olie på lærred. 35 x 57.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Ikke solgt
2426/11
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2426/12
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/9
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt
2426/8
Senempire vitrineskab af birketræ, front med to glasdøre hvorbag hvilke hylder. 19. årh. H. 184. B. 110. D. 50.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2426/5
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
2.700 DKK -
2426/6
Lågvase af fajance, dekoreret i polykrome farver og reliefdekoration. Rörstrand. 20. årh. H. 39. Diam. 25.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2426/7
Ubekendt maler, 19. årh.s slutning: Edfutemplet, Egypten. Usigneret. Olie på lærred. 52 × 67.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2426/1
Peder Mønsted: Aftenlandskab med personer i en oase, i baggrunden pyramider. Sign. P. Mønsted 1897. Olie på lærred. 33,5 x 50,5.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
40.000 DKK -
2426/2
Firlågsskab af bemalet træ, front med fyldningslåger. 18. årh. H. 209. B. 121. D. 36.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2426/4
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2426/3
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK