2426/275
Tremastet modelskib af delvis bemalet træ. I montre af træ og glas. 20. årh.s midte. Montre H. 45. L. 63. B. 31.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/230
Portrætbuste forestillende lille barn med hætte. Hvid marmor. Sign. A. 1860. H. 18/28 cm.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/196
Hollandsk vægrelief af bemalet træ. "Die Leeft die Geeft. De Eerlyke Armoede is Vrolyk" 18. årh. 74 x 62 cm
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2426/173
Urmagerværktøj monteret på lille mahogni stand med skuffe, ca. 1900. H. 24 cm L. 29 cm B. 16 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.400 DKK -
2426/123
Et par franske senempire stager af forgyldt bronze, 19. årh. H. 28 cm. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.800 DKK -
2426/102
Trækasse af mahogni indeholdende diverse glas og beholdere. 20. årh.s begyndelse. H. 16 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
850 DKK -
2426/105
Hasselblad 500 C kamera med skaktsøger og A12 magasin samt tre objektiver. (3)
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2426/84
Rektangulært skrin af poleret malakit og messing. 20. årh. H. 5,3. L. 14. B. 9,4.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2426/72
Edwardiansk tantalus af egetræ, beslag af sølvplet. Ca. 1910. H. 35. B. 39. D. 30.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/33
Et par nyrokoko stager af forgyldt og patineret bronze. 19. årh.s slutning. H. 22 cm. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2426/27
Honore Derazey?: Violin indvendigt mærket H. Derazey samt HDM i cirkel. Gylden brun farve, bagsidens længde 357 mm. 19. årh.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK