2426/230
Portrætbuste forestillende lille barn med hætte. Hvid marmor. Sign. A. 1860. H. 18/28 cm.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/196
Hollandsk vægrelief af bemalet træ. "Die Leeft die Geeft. De Eerlyke Armoede is Vrolyk" 18. årh. 74 x 62 cm
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2426/173
Urmagerværktøj monteret på lille mahogni stand med skuffe, ca. 1900. H. 24 cm L. 29 cm B. 16 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.400 DKK -
2426/123
Et par franske senempire stager af forgyldt bronze, 19. årh. H. 28 cm. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.800 DKK -
2426/105
Hasselblad 500 C kamera med skaktsøger og A12 magasin samt tre objektiver. (3)
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2426/33
Et par nyrokoko stager af forgyldt og patineret bronze. 19. årh.s slutning. H. 22 cm. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2426/27
Honore Derazey?: Violin indvendigt mærket H. Derazey samt HDM i cirkel. Gylden brun farve, bagsidens længde 357 mm. 19. årh.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK