2426/264
Theodor Becher: Opstilling med blomster Sign. Th. Becher. Akvarel på papir. Lysmål 63 x 77.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2426/263
Hermann Böhme: "Trafo transport v. BHF Sternschanze (...)". Sign. Akvarel på papir. Lysmål 54 x 69.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/254
Ubekendt maler, ca. 1800: Interiør fra en kro. Usigneret. Gouache på papir. Lysmål 24 x 30.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2426/82
Johann Friedrich Tielker: Et par royale portrætter. Sign. Kul og kridt på papir. Lysmål Lysmål 41 x 29. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2426/52
Frederik Visby: Parti fra Sankt Nicolaus' Kilde, Aarhus. Sign. Fr. V. 1890. Vandfarve på papir. Lysmål 24 x 17.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt