2426/241
"Rosenborg" bestik af pletsølv. Georg Jensen. (26)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.200 DKK -
2426/188
Antagelig tysk barok plakette af sølvholdigt metal drevet med obelisker, engle samt antagelig frimurerinsignier. Sign. I. Nies. Sc. 18. årh. 26 x 18 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2426/229
George III sterlingsølv flødekande og sukkerskål, Solomon Hougham, London 1813. Derudover amerikansk sukkerskål og flødekande, Gorham, 20. årh. Vægt 506 g. (4)
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2426/228
George III flaskebakke af sterlingsølv, London 1811. Diam. 11,5 cm.
Vurdering :
2.500 DKK Hammerslag:
1.850 DKK -
2426/199
Et par stager af sterlingsølv, søjleformede, Walker & Hall, Sheffield 1903. Udfyldte. H. 14,5 cm. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2426/207
Regency likørservice af sterlingsølv, London 1828.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2426/158
Engelsk fotoramme fineret med sterlingsølv. Walker & Hall, Birmingham 1927. Indermål 25,5 x 20,5 cm. Ydermål 30 x 25 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.400 DKK -
2426/129
Irsk barok bæger af sølv, Joseph Cullen, Dublin 1765. Vægt 187 g. H. 9,5 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2426/117
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2426/45
Vurdering :
15.000 DKK Ikke solgt