2426/258
En samling erindringsskeer- og gafler m.m af sølv og forgyldt sølv. Vægt uden dele af stål ca. 410 g. (12)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2426/260
A. Michelsen, Georg Jensen: En samling juleskeer- og gafler af delvist forgyldt sterlingsølv og forgyldt sterlingsølv. 20. årh. (20)
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2426/250
Tekande af sølv med stjerthank af træ. 19. årh. H. 18.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.750 DKK -
2426/251
En samling bordsølv bestående af smørskål, strødåse, saltkar samt fire skeer. 19.-20. årh. (7)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.850 DKK -
2426/253
H. C. Andersen eventyr bestik af sølv. Horsens Sølvvarefabrik. 20. årh. (34)
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2426/30
"Tang" bestik af sølv. Cohr m.fl. Vægt ekskl. dele med stål 1680 g. (74)
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
9.500 DKK