2426/245
Edward William Wyon, efter: To portrætrelieffer af marmor. Indrammede. (2)
Vurdering :
3.000–4.500 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2426/219
Et par store franske kandelabre af forgyldt bronze med baser af hvid marmor. 19. årh.s slutning. H. 63 cm. (2)
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2426/195
Et par heste. Patineret bronze. Ca. 1900. L. 54 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2426/194
Heinrich Moshage: St. Barbara. På basen initialer HM. Figur af patineret jern. H. 40 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2426/191
Figurgruppe af bronze, to mænd ved en smeltedigel med inskription. L. 23 cm. Samt en plag ved vandtrug. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2426/190
Kejser Augustus figur af bronze "Prima Porta statuen". Vægt 4574 g. H. inkl. base 35 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.950 DKK -
2426/163
Et par lampetter af forgyldt bronze. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 45 cm. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
1.200 DKK