2426/146
Et par kandelabre af forgyldt bronze, stammer i form af putti, hver med to lysarme. Cirka 1900. H. 34,5. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2426/132
Prydvase af slebet glas med monteringer af bronze. 19. årh.s. slutning. H. 34. Diam. 21.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2426/128
Pejsesæt af hhv. patineret jern og messing, bestående af gnistfænger, skovl og ilddrager. 20. årh. (4)
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2426/108
Ubekendt kunstner, 20. årh.: En roer. Skulptur af forsølvet metal, stående på sokkel af sort sten. Usigneret. H. 52.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2426/18
En samling monteringer af patineret og forgyldt bronze. Bestående af 14 dele. 19. årh. H. 8-14. B. 6-21. (14)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Ikke solgt
2426/12
Et par lampetter af forgyldt bronze, hver med to svungne lysarme. Louis XVI form. Cirka 1900. H. 31. B. 20. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK