N. F. Schiøttz-Jensen: En kvinde siddende i en skyggefuld loggia i Anticoli. Sign. N. F. Schiøttz-Jensen 1907. Olie på lærred. 65 x 50.
Vurdering : 6.000–8.000 DKK
Hammerslag: 8.000 DKK