Simon Kristoffersen: Figurgruppe af udskåret fedtsten. Sign. Simon Kr. H. 16 cm.
Vurdering : 3.000–4.000 DKK
Hammerslag: 3.000 DKK
Simon Kristoffersen: Figur af udskåret fedtsten. Sign. Simon Kr. 77. H. 20 cm.
Vurdering : 2.000–3.000 DKK
Hammerslag: 1.000 DKK