2447/539Aarhus
Peter Nicolaisen: Selvportræt. Sign. P.N. 30. Olie på plade. 46 x 37,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/548Aarhus
Ville Jais Nielsen: Nøgen kvindemodel. Sign. Ville J. N. 26. Olie på lærred. 107 x 63.
Vurdering :
12.000–25.000 DKK Næste bud:
2447/641Aarhus
Sigurd Swane: Tulipaner i vase på et bord. Sign. SSW. Olie på lærred. 36 x 28.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/875Aarhus
Svend Engelund: Landskab. Sign. SE. Olie på masonit. 26 x 37.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2447/901Aarhus
Oluf Høst: Figurstudie. Sign. OH. Blyant på papir. Lysmål 27 x 38,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/910Aarhus
William Hansen: Nattebillede. 1948. Sign. monogram 48. Olie på lærred. 42 x 56.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/956Aarhus
Ib Eisner: "Regn op under aften, vinter". Sign. Ib Eisner; sign. og betitlet på bagsiden. Olie på lærred. 36 x 42.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: