2447/542Aarhus
Axel Salto: Rådyr. Sign. Salto, 584/600. Litografi. Lysmål 24 x 19.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/545Aarhus
Axel Salto: Rådyr. Sign. Salto, 197/200. Litografi. Lysmål 74 x 56.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/715Lyngby
Axel Salto: Opstilling med konkylier og blade på et bord. Sign. Salto, 16/20. Radering. Lysmål 14,5×10.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2447/728Lyngby
Kay Nielsen: Komposition. Usigneret. Radering. Bladstørrelse 18,5x11,5.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/736Lyngby
Sonia Delaunay, efter: Musée National d'Art Moderne, 1967. Udstillingsplakat i farver. Bladstørrelse 55 x 40.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2447/741Lyngby
Axel Salto: Opstilling. Sign. Salto, eget tryk. Træsnit på kalkepapir. Visible mål 37x29,5.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/742Lyngby
Georg Jacobsen: Opstilling, 1962. Sign. Georg Jacobsen. Litografi i farver. Lysmål 43x53.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/752Aarhus
Axel Salto: Heste. Sign. Salto. Litografi. Lysmål 42 x 53.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/811Lyngby
Kurt Leopold Seligmann: "Acteon", 1947. Sign. K. Seligmann, 0/70. Radering. Lysmål 32 x 24.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/921Aarhus
Axel Salto: Figur. Sign. Salto 13/16, prøvetryk. Litografi. Lysmål 51 x 59.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: