2447/773Aarhus
Maria Manuela Vintilescu: Portræt. Sign. Serigrafi. Bladstørrelse 69 x 69. Uindrammet.
Vurdering :
1.500–2.400 DKK Næste bud:
2447/774Aarhus
Maria Manuela Vintilescu: Model. Sign. Maria Manuela Vintilescu. Litografi. Bladstørrelse 76 x 56. Uindrammet.
Vurdering :
1.500–2.400 DKK Næste bud:
2447/775Aarhus
Maria Manuela Vintilescu: To portrætter. Sign. Litografi. Bladstørrelse hver 50 x 50. Uindrammet. (2)
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2447/785Aarhus
Henri Matisse, efter: “Travail et joie”. Tryksign, Matisse 47. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 100 x 63. U.r.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2447/796Aarhus
André Marfaing: Uden titel. Sign. Marfaing, H.C. I/II. Radering. Bladstørrelse 62 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2447/799Lyngby
Salvador Dali: "La vida es sueno". Tryksign. 1963 samt sign. Dali, 6/75. Radering. Bladstørrelse 28,5x38.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/803Lyngby
Jan S. Hansen: "World Index 2", 2005. Sign. med titel på blændrammen. UV print på lærred. 70x50.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2447/804Lyngby
Asger Jorn: Komposition fra Jubilæumsserien. Sign. Jorn 63. Litografi i farver. Bladstørrelse 46x62.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/811Lyngby
Kurt Leopold Seligmann: "Acteon", 1947. Sign. K. Seligmann, 0/70. Radering. Lysmål 32 x 24.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/820Lyngby
Mogens Andersen: Uden titel. To kompositioner, 1956. Sign. Mogens Andersen. Litografi i farver. 60x50 og 50x55. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/835Aarhus
Wilhelm Freddie: Komposition. Sign. Freddie 69. Litografi i farver. Lysmål 34 x 24.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/836Aarhus
Ejler Bille: Tre kompositioner. Sign. Ejler Bille. Tre litografier. Bladstørrelse hver 24 x 17,5. (3)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/839Aarhus
Lucebert: Uden titel. Sign. Lucebert, 55/100. Litografi i farver. Lysmål 75 x 55.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/847Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA. Tusch og akvarel på papir. Bladstørrelse 65 x 50. Uidnrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/900Aarhus
Pablo Picasso, efter: "Pique" (Rouge et jaune). Sign. i trykket. Serigrafi. Bladstørrelse 59 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/921Aarhus
Axel Salto: Figur. Sign. Salto 13/16, prøvetryk. Litografi. Lysmål 51 x 59.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/927Aarhus
Poul Winther: Ti kompositioner. Sign. Poul Winther 65. Linoleumssnit. Lysmål hver 43 x 34. (10)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/940Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2447/954Aarhus
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. J. Birkemose, 315/330. Litografi i farver. Bladmål 50 x 37,5.
Vurdering :
1.200 DKK Næste bud:
2447/972Aarhus
Marc Chagall: Nature morte, Paris 1957. Usign. Litografi i farver. Lysmål 24 x 19. Rammemål 43,5 x 36.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: