2447/533Aarhus
Mogens Andersen: To kompositioner. Sign. MA. Raderinger. Lysmål hver 32 x 24. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/542Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/545Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/550Lyngby
Marc Chagall: "Couple en Ocre", 1952. Sign. Marc Chagall, H.C. Litografi i farver. Lysmål 68 x 52.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2447/551Aarhus
Axel Salto: “Helhesten”. Sign. Salto, 202/260. Litografi i farver. Lysmål 67 x 50.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/559Lyngby
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2447/574Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2447/575Aarhus
Michael Kvium: “Limelight Bastard”. Sign. Kvium 05, 3/150X. Litografi i farver. Bladstørrelse 23,5 x 23,5.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2447/593Aarhus
Michael Kvium: “La Vida”. Sign. Michael Kvium 09, 50/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 66×47.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2447/595Lyngby
Corneille: To kompositioner. Sign. Corneille 78, 41/150 og 50/150. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 76 x 56. (2)
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2447/599Aarhus
Michael Kvium: “Sad Me”. Sign. Kvium 94, 31/50. Litografi i farver. Bladstørrelse 47,5 x 31,5. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2447/605Aarhus
Michael Kvium: “Blind Me”. Sign. Kvium 94, 31/50. Litografi i farver. Bladstørrelse 47,5 x 31,5. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2447/610Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2447/611Aarhus
Michael Kvium: “Pain Me”. Sign. Kvium 94, 31/50. Litografi i farver. Bladstørrelse 47,5 x 31,5. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2447/613Lyngby
Maurice Estève: "Rubeuse", 1973. Sign. Estève, 7/60. Litografi i farver. Lysmål 51 x 47.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/617Aarhus
Michael Kvium: “Mad Me”. Sign. Kvium 94, 31/50. Litografi i farver. Bladstørrelse 47,5 x 31,5. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2447/626Aarhus
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2447/629Aarhus
Nils Erik Gjerdevik: Uden titel. Sign. NE Gjerdevik 96, 4/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 54 x 75.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/632Aarhus
Mie Olise Kjærgaard: Uden titel. Sign. Mie Olise Kjærgaard, 34/40. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 55.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2447/644Aarhus
Wiliam Skotte Olsen: To kompositioner. Begge sign. Håndkolorerede raderinger i farver. Lysmål hver 27 x 28. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/651Lyngby
Antoni Tapies: "Arrow", 1988. Sign. Tàpies, LXXXIV/CCC. Litografi i farver. Bladstørrelse 89 x 59. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2447/652Lyngby
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 91, 96/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 94 x 67. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/653Lyngby
Poul Anker Bech: "Kommisæren". Sign. Poul Anker Bech 94, 409/500. Litografi i farver. Bladstørrelse 75 x 105.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2447/655Lyngby
Vilhelm Bjerke-Petersen: Surrealistisk komposition. Sign. Vilh. Bjerke Petersen 50, 2/22. Litografi. Lysmål 34 x 41,5.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/656Lyngby
Vilhelm Bjerke-Petersen: Surrealistisk komposition. Sign. Vilh. Bjerke Petersen 50, 8/16. Litografi i farver. Lysmål 48 x 40.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/657Lyngby
Vilhelm Bjerke-Petersen: Konkret komposition. Sign. Vilh. Bjerke Petersen 50, 7/25. Litografi. Lysmål 35 x 56.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/658Lyngby
Vilhelm Bjerke-Petersen: Konkret komposition. Sign. Vilh. Bjerke Petersen 50, 16/22. Litografi i farver. Lysmål 36 x 50.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/659Lyngby
Vilhelm Bjerke-Petersen: Konkret komposition. Sign. Vilh. Bjerke Petersen 50, 21/22. Litografi. Lysmål 44 x 35.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/660Lyngby
Vilhelm Bjerke-Petersen: Konkret komposition. Sign. Vilh. Bjerke Petersen 50, 12/22. Litografi. Lysmål 38 x 44.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/661Lyngby
Vilhelm Bjerke-Petersen: Konkret komposition. Sign. Vilh. Bjerke Petersen 50, 14/15. Litografi. Lysmål 37 x 41.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/662Lyngby
Lee Bann: Komposition, 1988. Sign. Lee Bann, CCLXIX/CCC. Litografi i farver. Bladstørrelse 89 × 69. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/663Lyngby
Vilhelm Bjerke-Petersen: Konkret komposition. Sign. Vilh. Bjerke Petersen 50, 8/22. Litografi. Lysmål 48 x 41.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/664Lyngby
Vilhelm Bjerke-Petersen: Konkret komposition. Sign. Vilh. Bjerke Petersen 50, 7/22. Litografi. Lysmål 49,5 x 29.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/665Lyngby
Arne Haugen Sørensen: To kompositioner. Sign. A. Haugen Sørensen. Litografi i farver. Lysmål 56x42 og 61x59. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/667Aarhus
Piet Mondrian, efter: Udstilligsplakat, 1968. Usign. Litografisk plakat. Bladstørrelse 60 x 84. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/678Aarhus
Niels Sylvest: Uden titel. Sign. Sylvester 92, 27/197. Litografi. Lysmål 75 x 55.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/679Aarhus
Peter Brandes: Uden titel. Sign. P Brandes, 161/200. Litografi. Bladstørrelse 43 x 30.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/684Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA-88, 10/90. Litografi. Bladstørrelse 77 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/685Lyngby
Else Alfelt: Uden titel. Sign. Else Alfelt 1968 (Chp). Træsnit. Lysmål 20x15,5.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/686Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA, 55/150. Litografi. Bladstørrelse 82 x 61. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/688Aarhus
André Marfaing: Uden titel. Sign. Marfaing, 44/50. Litografi. Bladstørrelse 65 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2447/694Aarhus
Jan Baker: Tre kompositioner. Alle sign. Litografi i farver med guld. Varierende mål. Uindrammet. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/701Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 82. Tusch på papir. Bladstørrelse 61 x 47. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/702Aarhus
Ejler Bille: Uden titel. Sign. Ejler Bille. Radering. Bladstørrelse 76 x 57. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/715Lyngby
Axel Salto: Opstilling med konkylier og blade på et bord. Sign. Salto, 16/20. Radering. Lysmål 14,5×10.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2447/728Lyngby
Kay Nielsen: Komposition. Usigneret. Radering. Bladstørrelse 18,5x11,5.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/730Aarhus
Adi Holzer: Komposition. Sign. Holzer, 81. Radering. Lysmål 26 x 36.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/731Aarhus
Niels Strøbek: Komposition. Sign. Strøbek 1988, 75/225. Litografi i farver. Lysmål 81 x 59.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/735Aarhus
Ida Andersen Lang: Kvinde. Sign. monogram. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 142 x 80.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2447/736Lyngby
Sonia Delaunay, efter: Musée National d'Art Moderne, 1967. Udstillingsplakat i farver. Bladstørrelse 55 x 40.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2447/741Lyngby
Axel Salto: Opstilling. Sign. Salto, eget tryk. Træsnit på kalkepapir. Visible mål 37x29,5.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/742Lyngby
Georg Jacobsen: Opstilling, 1962. Sign. Georg Jacobsen. Litografi i farver. Lysmål 43x53.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/746Aarhus
Antonio Saura: “Pour Christian”. Sign. Saura, 3/30. Litografi i farver. Bladstørrelse 65 × 50.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2447/752Aarhus
Axel Salto: Heste. Sign. Salto. Litografi. Lysmål 42 x 53.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/754Aarhus
Egill Jacobsen: Maskekomposition. Sign. EJ, 81, 425/445. Litografi. Lysmål 63 x 48.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/758Lyngby
Mogens Andersen: Komposition, 1967. Sign. Mogens Andersen, 4/10. Litografi. Bladstørrelse 76x53,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/767Aarhus
Vurdering :
1.200 DKK Næste bud:
2447/768Aarhus
Vurdering :
1.000 DKK Næste bud:
2447/772Aarhus
Kaspar Bonnén: Uden titel. Fire kompositioner. Sign. KB 23, 601/700. Litografi i farver. Bladstørrelse 60 x 40. Uindrammet. (4)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/773Aarhus
Maria Manuela Vintilescu: Portræt. Sign. Serigrafi. Bladstørrelse 69 x 69. Uindrammet.
Vurdering :
1.500–2.400 DKK Næste bud:
2447/774Aarhus
Maria Manuela Vintilescu: Model. Sign. Maria Manuela Vintilescu. Litografi. Bladstørrelse 76 x 56. Uindrammet.
Vurdering :
1.500–2.400 DKK Næste bud: