2447/1130Lyngby
William Fuglede: Skønvirkebroche af sølv prydet med to cabochonslebne granater. Vægt ca. 12 g. L. 7,5 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/1150Lyngby
Perle- og diamantbroche af oxideret sølv og 14 kt. rosaguld prydet med perler og talrige diamanter. Vægt ca. 9 g.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2447/1173Lyngby
William Fuglede: To Skønvirkebrocher af sølv prydet med henholdsvis agater og rav og agat. Samlet vægt ca. 18 g. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/1178Lyngby
Georg Jensen: Tre marguerit smykker af forgyldt sølv bestående af to brocher og et vedhæng prydet med emalje. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/1193Lyngby
Kamebroche af 14 kt. guld prydet med udskåret kame. Vægt ca. 12 g. B. 3,2 cm. L. 4 cm.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: